هنرستان امیرالمومنین و معراج انديشه نماینده رسمی ICDL ایران

Khorasan ICDL – نماینده رسمی ICDL ایران

جشنواره


تربت حیدریه (با1درصدکارمزد)

گناباد (با1درصدکارمزد)

جشنواره ICDL

جشنواره E-kids

ورودی

آمار سایت

  • 6
  • 17
  • 119
  • 486
  • 76,712

بایگانی

دوره های ICDL

 

کد های تاییدیه پرداخت

کد زرین پال

 

کد نماد اعتماد

 

logo-samandehi

پیگیری وضعیت سفارش

EqualSkills

امروزه کامپیوترها و اینترنت بخش عمده‌ی زندگی روزمره‌ی ما را تشکیل می‌دهند. از آنجا که فناوری کامپیوتر روز به روز در حال پیشرفت است، هر فردی که توانایی استفاده از کامپیوتر را نداشته باشد منبع ارزشمندی را از دست می‌دهد و قادر به استفاده از امکانات نوین جامعه نمی‌باشد. اما این مشکل غیر قابل حل نیست. اگر شما روش بکارگیری کامپیوتر و اینترنت را بدانید می‌توانید نیازهای خود را در زندگی روزمره به سادگی تأمین کنید.

EqualSkills  چیست؟

EqualSkills   یک معرفی ساده، غیر رسمی و جذاب از کامپیوتر و اینترنت برای افراد کاملاً مبتدی است.

مخاطبان EqualSkills چه کسانی هستند؟

این برنامه مخصوص افرادی طراحی شده است که هیچگونه تجربه‌ای از کامپیوتر ندارند. برنامه‌ی EqualSkills یک آموزش جالب برای‌کسانی است که از کامپیوتر استفاده نکرده‌اند و از آن دور مانده‌اند.

هدف برنامه‌ی EqualSkills آشنا کردن افراد مبتدی با کاربرد کامپیوتر و اینترنت است.EqualSkills  برای همه‌ی افراد صرف نظر از موقعیت، تحصیلات، سن، توانایی و میزان درک آنها قابل استفاده می‌باشد.

EqualSkills چه بخش‌هایی را پوشش می‌دهد؟

هدف از برنامه‌ی EqualSkills آشنا کردن داوطلبان با کاربرد کامپیوتر و فعالیت‌هایی است که از طریق اینترنت انجام می‌گیرد. برنامه‌ی EqualSkills پنج بخش زیر را پوشش می‌دهد که در طول دوره به طور کامل شرح داده خواهد شد.

مبانی کامپیوتر

اجزای کامپیوتر

انواع کامپیوتر

شروع به کار

صفحه کلید

ماوس

مقدمه‌ای بر Desktop

آیکون‌ها

نوار وظیفه و دکمه شروع

ذخیره سازی اطلاعات

پنجره‌ها

برنامه‌ها

انواع مختلف فایل‌ها

سندها

ایجاد یک سند

نام گذاری و ذخیره

تغییر فونت

درشت  (Bold)، مورب  (Italic)، زیر خط‌دار(Underline)کردن متن

Cut  و Paste کردن

کپی و  Paste کردن

ذخیره کردن

پرینت

تار جهان گستر ( World Wide Web )

تار جهان گستر

ارزیابی اطلاعات

امنیت اطلاعات

اتصال به اینترنت

گشت و گذار در اینترنت

دانلود کردن

موتورهای جستجو

شبکه‌های اجتماعی

پست الکترونیک

حساب‌های پست الکترونیک

ایجاد یک میل

پاسخ به ایمیل

ارسال ایمیل دریافتی برای دیگران

EqualSkills   چگونه تدریس می‌شود؟

یک کتاب کار در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که حاوی موضوعات درسی و تمرینات ساده است. مدرس این دوره که راهنما نامیده می‌شود داوطلبان را در حین کار با کتاب راهنمایی می‌کند و در صورت بروز مشکل به آنها کمک می‌نماید.

کتاب کار یک ابزار کمک آموزشی و یک سند ارزیابی است که به راهنما کمک می‌کند تا سطح درک داوطلب از دروس را بسنجد. داوطلب در ارتباط با تمرینات کتاب کار، تعدادی تمرین نیز به صورت عملی انجام می‌دهد. پس از پایان دوره، کتاب کار به عنوان یک یادآوری برای مهارت‌های کسب شده نزد داوطلب باقی می‌ماند.

آیا آزمونی برای آن وجود دارد؟

این برنامه که برای افراد مبتدی است به گونه‌ای طراحی شده که از نظر ساختار و قالب بسیار ساده می‌باشد. در پایان برنامه، هیچ آزمون رسمی وجود ندارد و ارزیابی توسط معلم و به صورت مستمر در طول دوره آموزشی انجام می‌گیرد.

تکمیل دوره‌ی EqualSkills چقدر زمان می‌برد؟

برای این برنامه با توجه به شرایط داوطلب ۱۵ ساعت آموزش در نظر گرفته شده است؛ برنامه‌ی EqualSkills به صورت کاملاً انعطاف پذیر طراحی شده و به داوطلب اجازه می‌دهد که بر اساس سرعت و توانایی خود مطالب را بیاموزد.

هدف از این برنامه تنها گرفتن گواهی‌نامه نیست بلکه هدف اصلی این است که داوطلب اصول اولیه‌ی کامپیوتر را یاد گرفته و بتواند با نقش و کاربرد فناوری در زندگی روزمره آشنا شود.

پس از اتمام دوره داوطلب می‌تواند ایمیل بفرستد، از برخی برنامه‌های ساده استفاده کند و برای یافتن اطلاعاتی در مورد اخبار، آب و هوا و سرگرمی‌ها و علایق خود، در اینترنت جستجو کند.

EqualSkills  یک شروع دوستانه، جالب و ساده برای کار با اینترنت و کامپیوتر است و آنها را به سمت استفاده از برنامه‌های پیشرفته‌تر و در نتیجه حضور کامل در جامعه‌ی الکترونیکی هدایت می‌کند.

| بدون دیدگاه | تاریخ: ۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۳

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد ساماندهی

logo-samandehi